Bjerreby-Landet pastorat, Tåsinge

Konfirmationsundervisning 2018 – 2019

 

Konfirmanderne undervises som altid i præstegårdens konfirmandstue. Der skal være 3 eftermiddagslektioner inden efterårsferien, og efter efterårsferien har vi morgentimer  på den måde at 7 b og 7. c undervises tirsdag morgen og 7. a torsdag morgen. Der vil som altid være arrangeret transport fra præstegården til Tåsingeskolens Sundhøjafdeling efter morgentimerne kl. 9.30.

Konfirmationerne i 2019 finder sted

1) I Landet kirke St. Bededag , fredag d. 17 maj 2019

2) I Bjerreby kirke, søndag d. 26. maj 2019

Alle der går på Tåsingeskolen vil inden dette blad udkommer have modtaget et brev med mere nøjagtige informationer.

Hvis man bor i Bjerreby-Landet sogne og gerne vil konfirmeres men ikke går på Tåsingeskolen bedes man selv  ringe til mig ( Johanne Sloth)  på tlf 62541217 eller mail: jefs@km.dk så vi kan aftale det fornødne.

Forårets konfirmander

Konfirmation i Bjerreby Kirke den 27. april 2018 kl.10.00.

Drenge:

Buster Højland Andersen,                        Bjerrebyvej 34 b

Emil Oesterhammel,                                Stenoddenvej 31

Hjalte Wiess Knudsen,                             Klokkervænget 2

Mickey Marloth,                                       Søbyvej 28

Rasmus Ravn Jørgensen,                         Strammelses Gade 53

Stig Isak Carl Christensen,                       Bjerrebyvej 56

Viktor Dolleris,                                        Stennervej 6

Victor Knoldsborg Rasmussen,                  Udflyttervej 9

Piger:

Kaja Amalie Musak Pedersen,                    Sophie Frederikke Vej 11

Laura Brink,                                             Bjerrebyvej 62

Laura Marianne Landet Simonsen,              Søbyvej 27

 

 

Konfirmation søndag den 6. maj 2018 i Landet kirke kl.10.00

Drenge:

Andreas Steen Christensen                         Skovballevej 112

Jannik Sunne                                            Strammelses Gade 40

Kasper Hansen,                                         Skovballevej 64

Lasse Nygaard Jensen                                Sødalsvej 5 Illebølle/ Udflyttervej 26

Lukas Foged Andersen                               Elvira Madigans Vej 10

Mikkel Dieckmann Egemose                       Vemmenæsvej 5

Thor Emil Mortensen                                  Tinghavevej 9

Piger:

Cecilie Lieberkind Fischer                            Lundbyvej 88

Josefine Mørner Nielsen                              Elvira Madigans Vej 31

cookie information